Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Będzie miejsce dla kolejnych dzieci
19-06-2017

Będzie miejsce dla kolejnych dzieci

Data wydarzenia: 19-06-2017

Tydzień temu rozpoczęła się rozbudowa przedszkola w Czaplinku. To kolejna inwestycja powiatu drawskiego, która jest odpowiedzią na duże potrzeby środowiska rodzin z dziećmi z niepełnosprawnościami.

Zgodnie z założeniami trwa dalszy rozwój działalności Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie. Od poniedziałku 12 czerwca 2017 roku ruszyły zapowiadane prace remontowe w budynku przy ulicy Wałeckiej 57 w Czaplinku.
W remontowanej części powstaną dwie sale przedszkolne, w których funkcjonować będą 3 oddziały przedszkolne, w tym jeden dla dzieci autystycznych. Projekt rozbudowy przedszkola przewiduje także toaletę i szatnię dostosowaną do potrzeb małych użytkowników. Od września pomieszczenia mają zostać oddane do użytkowania.
Przypomnijmy, że w budynku warsztatów szkolnych w Czaplinku – w niezagospodarowanych częściach – powstać mają pod koniec tego roku także Warsztaty Terapii Zajęciowej na 35 osób. Istnieje tam także punkt nieodpłatnej pomocy prawnej. Zmodernizowana zostanie także pracowania kulinarna, na której młodzież uczy się zawodu. Jak podkreśla Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, nie są wykluczone także inne, potrzebne społecznie inwestycje. 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona