Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Rowerem przez dolinę
23-06-2017

Rowerem przez dolinę

Data wydarzenia: 23-06-2017

W czwartek (22.06.2017), przy pięknej, słonecznej pogodzie odbył się po raz trzeci Pieszo - Rowerowy Rajd Osób Niepełnosprawnych, przeprowadzony wspólnymi siłami przez terapeutów Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy - Ośrodka Rehabilitacyjno- Kulturalnego w Drawsku Pomorskim i Stowarzyszenie „FILAR

Uczestnicy rajdu rowerowego pokonali 27,5 km trasę żółtego szlaku „Doliną Rzeki Drawy", (Drawsko Pomorskie – Gudowo – Suliszewo – Dalewo – Zarańsko – Drawsko Pomorskie). Trasa wiodła najpierw południowym, a następnie północnym skrajem szerokiej doliny rzeki Drawy, dwukrotnie przecinając jej nurt. Nordic Walkerzy natomiast wybrali trasę zielonego  szlaku „Dwa jeziora”, aby spotkać się z resztą ekipy przy ognisku w stanicy Skiff SLALOM nad Jeziorem Okra.
- Takie imprezy wymagają zdecydowanie większego zaangażowania, niż wycieczki dla
pełnosprawnych osób dorosłych, dlatego też jesteśmy usatysfakcjonowani, że rajd przebiegł bezpiecznie, sprawnie i bez niespodzianek – tłumaczy Urszula Bolewicz, Prezes Stowarzyszenia „Filar”. - Dziękujemy serdecznie strażakom z KP PSP w Drawsku Pomorskim za zadbanie o nasze bezpieczeństwo i wyposażenie nas w kamizelki odblaskowe oraz policjantom z KP Policji w Drawsku Pomorskim za umożliwienie swobodnego, bezpiecznego przejazdu na najbardziej niebezpiecznym odcinku drogi  na terenie miasta.
III Pieszo Rowerowy Rajd Osób Niepełnosprawnych jest jednym z wielu sportowo- rekreacyjnych przedsięwzięć w ramach zadania publicznego dofinansowanego przez gminę Drawsko Pomorskie „Ochrona i promocja zdrowia w zakresie profilaktyki zdrowotnej mieszkańców miasta i gminy Drawsko Pomorskie”. Dzięki zaangażowaniu i wsparciu finansowemu Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy w rajdzie mogli wziąć udział również uczestnicy Filii Domu w Złocieńcu. 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona