Rozwiązano worek z kasą
23-06-2017

Rozwiązano worek z kasą

Data wydarzenia: 23-06-2017

Wczoraj (22 czerwca br.) w Starostwie Powiatowym w Drawsku Pomorskim podpisano umowy na dofinansowanie przedsięwzięć wspieranych środkami z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Ryszard Mićko, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego gratulował beneficjentom skuteczności w pozyskaniu funduszy.

W imieniu Powiatu Drawskiego umowę podpisał Starosta Stanisław Kuczyński. Środki pozyskano na wymianę okien w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim, przy ul. Połczyńskiej. Do kasy powiatu wpłynie na ten cel kwota 18 tys. zł, a co najmniej drugie tyle powiat wyłoży z własnych środków.
Przypomnijmy, że w ubiegłym roku pozyskano dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego na zakup elementów zielonej siłowni oraz wymiany piłkochwytów na obiektach sportowych ZSP w Drawsku Pomorskim.
W drawskim Starostwie umowy podpisały także samorządy, sołectwa i parafie, w tym Wójt Gminy Sławoborze, Burmistrz Czaplinka, Sołtys wsi Siemczyno i proboszcz parafii w Kaliszu Pomorskim. Wnioskodawcy podjęli działania, by uzyskać środki finansowe na m.in. remont drogi, budynku plebanii i stadionu.