Budując tożsamość lokalną
03-07-2017

Budując tożsamość lokalną

Data wydarzenia: 03-07-2017

Z inicjatywy Starosty Drawskiego Stanisława Kuczyńskiego wzorem roku ubiegłego podczas festynu parafialnego, który odbył się w niedzielę 2 lipca br. w Drawsku Pomorskim, przeprowadzono Konkurs Wiedzy o Powiecie Drawskim.

W imieniu Starosty konkurs poprowadził Janusz Garbacz, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego, wspólnie z pracownikami Starostwa Agnieszką Brzeźniakiewicz i Anetą Kuszmar.
Konkurs Wiedzy o Powiecie Drawskim cieszył się dużym zainteresowanie wśród uczestników festynu. Zdaniem jego organizatorów, osoby biorące w nim udział znacznie pogłębili wiedzę w zakresie funkcjonowania samorządu terytorialnego, w porównaniu do poprzednich edycji konkursu. Niemniej jednak w zestawie pytań konkursowych nadal znajdują się takie, z którymi uczestnicy mają pewne trudności. Oto kilka z nich: W którym roku został wybudowany budynek Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim?, Kto był pierwszym Starostą Drawskim po reformie administracyjnej w 1998r.?, Ilu jest mieszkańców powiatu drawskiego?, Jaki produkt regionalny z terenu powiatu drawskiego otrzymał certyfikat europejski?, Z jakimi powiatami graniczy Powiat Drawski?
W przyszłą sobotę 8 lipca br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku (ul. Parkowa 2) odbędzie się I Piknik Naukowy „Jezioro Tajemnic”. Wśród jego uczestników zostanie z kolei przeprowadzony konkurs Wiedzy o Akcji Eksploracyjno- Historycznej „Jezioro Tajemnic”. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy mieszkańców powiatu drawskiego oraz turystów do wzięcia w nim udziału.
Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody w postaci materiałów promocyjnych związanych z akcją tj. koszulki, parasoli, kubki, itd.