Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Promocja projektu Jezioro Tajemnic na XIV Dniach Henrykowskich
04-07-2017

Promocja projektu Jezioro Tajemnic na XIV Dniach Henrykowskich

Data wydarzenia: 04-07-2017

W miniony weekend w Siemczynie odbyły się XIV Dni Henrykowskie. W gronie zaproszonych gości i przyjaciół organizatora imprezy - Stowarzyszenia Henrykowskiego, znalazł się Starosta Drawski Stanisław Kuczyński.

W bogatym programie tegorocznych Dni Henrykowskich, które zostały przygotowane z prawdziwym rozmachem, omówiony został projekt realizowany od zeszłego roku przez Powiat Drawski – Akcja Eksploracyjno – Historyczna „Jezioro Tajemnic”.
Prezentacji projektu, jego założeń i dotychczasowych efektów, wspólnie ze Starostą dokonał dr Łukasz Gładysiak ze Studnia Historycznego „Huzar” z Koszalina.
- Jednym z założeń realizacji projektu jest ożywienie ruchu turystycznego i zbudowanie marki regionu w taki sposób, aby każdy mieszkaniec Polski i świata wiedział, gdzie leży Powiat Drawski i jakie bogactwo w sobie skrywa – podkreślał w swojej wypowiedzi Starosta S. Kuczyński.
Natomiast dr. Ł. Gładysiak omawiając projekt skoncentrował się na walorach historycznych powiatu. Podsumowując swoje wystąpienie dokonał porównania projektu „Jezioro Tajemnic” do realizowanej  przez Wałbrzych akcji poszukiwania „Złotego Pociągu”. Jego zdaniem, oba projekty są dobrze prowadzone i cieszą się dużym zainteresowaniem ogólnopolskich mediów, przez co służą darmowej promocji regionu.
Współpraca pomiędzy Powiatem Drawskim, a Pałacem w Siemczynie układa się bardzo dobrze. Siemczyński Pałac m.in. znajduje się w gronie instytucji wspierających Akcję „Jezioro Tajemnic” - jest jednym ze sponsorów nagrody głównej za „U-boota” z jeziora Drawsko, której wartość na chwilę obecną wynosi 100 000zł.
Zainteresowanych szczegółową relacją z XIV Dni Henrykowskich, które odbyły się w dniach 1-2 lipca 2017 r. w Siemczynie zapraszamy na stronę organizatora  www.palacsiemczyno.pl .
Interesująca relacja pojawiła się także w TV Gawex: 

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona