Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Aktywne lato
10-07-2017

Aktywne lato

Data wydarzenia: 10-07-2017

Lato to dla podopiecznych Stowarzyszenia „FILAR” czas aktywności i integracyjnych wyjazdów. Niedawno odbyły się eskapady, których organizatorem było Stowarzyszenie we współpracy z Powiatowym Dziennym Domem Samopomocy - Ośrodkiem Rehabilitacyjno- Kulturalnym w Drawsku Pomorskim.

- Coraz częściej sięgamy po niekonwencjonalne scenariusze, które oprócz dobrej zabawy zapewniają także ruch. Mimo niepełnosprawności, nic nie stoi na przeszkodzie, aby takie spotkania były aktywne i oprócz dobrej zabawy poprawiały kondycję – relacjonuje Urszula Bolewicz, Prezes Stowarzyszenia.
Oto relacja:
Aktywną turystykę wśród osób niepełnosprawnych promował majowy wyjazd do Kołobrzegu (27.05.). Wybraliśmy nordic walking, dyscyplinę, która nie tylko skłania do ruchu na świeżym powietrzu, ale jest też korzystna dla zdrowia. „Chodzenie z kijami” jest alternatywą dla tradycyjnego spaceru i joggingu oraz atrakcyjną formą spędzania czasu w mieście i poza nim.
Również wyjazd do „Rancza w Dolinie”(29.06-30.06), który już od kilku lat jest stałym punktem wakacyjnego odpoczynku podopiecznych, przełamuje stereotyp imprez integracyjnych dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. Uczestnikom podczas dwudniowego pobytu w gospodarstwie towarzyszyło pływanie kajakiem i łódką, gry zespołowe, spacery i obcowanie z naturą. Wyjazd wymagał znacznego zaangażowania i samodzielności. Niespodziewanie również pogoda, a dokładnie nocna ulewa sprawiły, że był to prawdziwy obóz przetrwania. Uczestnicy mieli okazję wykorzystać w praktyce wiele przydatnych umiejętności, które nabywają podczas treningów  w dziennym ośrodku wsparcia w Drawsku Pomorskim.
Zajęcia nordic walking  są jednym z elementów rehabilitacji ruchowej i społecznej podopiecznych Stowarzyszenia i Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy w Drawsku Pomorskim. W miarę możliwości ruchowych sięgamy również po rower i kajaki. Korzystamy ze wszystkich pięknych i ciepłych dni, aby uczyć się spędzać czas aktywnie.
Organizatorem wyjazdów było Stowarzyszenie FILAR we współpracy z Powiatowym Dziennym Domem Samopomocy - Ośrodkiem Rehabilitacyjno- Kulturalnym w Drawsku Pomorskim. Na realizację zadań pozyskano dofinansowanie w ramach otwartych konkursów ofert ogłoszonych przez Zarząd Powiatu Drawskiego.
 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona