Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Dofinansowanie z przeznaczeniem na WTZ
11-08-2017

Dofinansowanie z przeznaczeniem na WTZ

Data wydarzenia: 11-08-2017

W minioną środę, tj. 09 sierpnia 2017 roku w siedzibie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Szczecinie odbyło się podpisanie umowy na „Utworzenie i wyposażenie Warsztatów Terapii Zajęciowej w Czaplinku” w ramach Programu wyrównywania różnic między regionami III” obszar F. Z ramienia Powiatu Drawskiego umowę podpisał Starosta Drawski Stanisław Kuczyński.

 
Wysokość dofinansowania wynosi 490 000,00 zł. Dzięki wsparciu funduszy na rzecz osób niepełnosprawnych planowana inwestycja polegać będzie na przebudowie i przystosowaniu pomieszczeń, które służyć mają rehabilitacji społecznej i zawodowej zmierzającej do ogólnego rozwoju i poprawy sprawności, tak aby osoby niepełnosprawne mogły prowadzić samodzielne i aktywne życie na miarę jej indywidualnych możliwości.  Grupą docelową będą osoby niepełnosprawne intelektualnie, z terenu powiatu drawskiego.
 
W wyremontowanych pomieszczeniach znajdować się będą pracownie edukacji prozawodowej i społecznej, a także rękodzieła, gospodarstwa domowego i techniczne (stolarska, komputerowo – poligraficzna).
 
W spotkaniu uczestniczył również Naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych  Mirosław Szulist.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona