Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Sprawdzamy stan przygotowań!
11-08-2017

Sprawdzamy stan przygotowań!

Data wydarzenia: 11-08-2017

Starosta Drawski Stanisław Kuczyński wraz z Etatowym Członkiem Zarządu Januszem Garbaczem i pracownikami sprawdzał stan przygotowania szkół i placówek oświatowych do nowego roku szkolnego.

Czas wakacji to okres odpoczynku dla uczniów i nauczycieli jednakże w szkołach praca idzie pełną parą. By poprawić warunki nauczania Zarząd Powiatu Drawskiego zdecydował, by przeprowadzić remonty w wielu placówkach.

W piątek 11 sierpnia Starosta Drawski sprawdził stan przygotowań do nowego roku szkolnego w Zespole Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w przedszkolu specjalnym w Czaplinku oraz w Drawsku Pomorskim.

Ta jednostka od początku kadencji w 2014 r.  przeżywa zdecydowany rozwój – we wrześniu 2014 r. w placówce w Bobrowie uczyło się 42 dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną. By zaoferować im najlepsze warunki do nauki, utworzonych zostało 8 oddziałów.  Od 1 września 2017 r. naukę w tej placówce będzie pobierać ponad 170 osób w 31 oddziałach.

W trakcie ostatnich trzech lat oferta placówki powiększyła się o przedszkole specjalne prowadzone w dwóch miejscowościach oraz Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy. W wakacje prace remontowe w tej jednostce w Czaplinku oraz w Drawsku Pomorskim skupiają się na stworzeniu dodatkowych sal dla przedszkolaków, które od września dołączą do społeczności uczniowskiej.

Prace remontowe oszacowano na kwotę ok 200 tysięcy złotych, a kolejne 140 tysięcy zł Powiat przeznaczy na  wyposażenie nowych sal w meble   i pomoce dydaktyczne.

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona