Z żywiołami nie ma żartów
22-08-2017

Z żywiołami nie ma żartów

Data wydarzenia: 22-08-2017

Dzisiaj rano (22.08.2017r.) odbyło się spotkanie Starosty Drawskiego Stanisława Kuczyńskiego z przedstawicielami służb powiatowych, którego celem było omówienie działań podejmowanych na terenie powiatu drawskiego w związku z weekendową nawałnicą.

W spotkaniu uczestniczył Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim Mł. bryg. Paweł Dymecki, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Drawsku Pomorskim Podinsp. Łukasz Chruściel, Aleksandra Orlińska – p.o. Powiatowego Państwowego Inspektora Sanitarnego w Drawsku Pomorskim, Przewodniczący Komisji Budżetu, Gospodarki i Rozwoju Rady Powiatu Karol Korczyński, Sekretarz Powiatu Drawskiego Jacek Brzozowski, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Drawsku Pomorskim Zbigniew Kot oraz Jacek Żychliński, Inspektor w Wydziale Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego i jednocześnie Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP.
Ogółem na terenie powiatu w dniach 18-19 sierpnia 2017 roku odnotowano blisko 50 zdarzeń spowodowanych anomaliami pogodowymi (burze, intensywne opady deszczu, silny wiatr). Zaangażowano łącznie 77 zastępów (JRG, OSP, WSP) w tym 318 strażaków. W działaniach uczestniczyli również funkcjonariusze Policji i Straży Miejskich.
Po wyjściu służb ratowniczych na miejsce zdarzeń weszli drogowcy, którzy porządkują i usuwają skutki nawałnic na drogach. Starosta podkreślił, że należy docenić zaangażowanie wszystkich służb, ponieważ skutki burz i nawałnic udało się usunąć siłami powiatu drawskiego, bez udziału służb zewnętrznych.