Będzie lepsza terapia w przedszkolu
31-08-2017

Będzie lepsza terapia w przedszkolu

Data wydarzenia: 31-08-2017

W środę, 23 sierpnia 2017 r. miało miejsce oficjalne przekazanie sprzętu neuroterapeutycznego do EEG Biofeedback-u. W ramach współpracy Ośrodek Wspierania Dziecka i Rodziny w Drawsku Pomorskim podarował aparaturę Zespołowi Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie. Wcześniej zgodę na to wydał Zarząd Powiatu Drawskiego.

Sprzęt będzie wspierał i stymulował rozwój podopiecznych czaplineckiej Placówki ZPET. Biofeedback jest metodą pozwalającą kontrolować procesy zachodzące w organizmie. Uczy panowania nad własnymi reakcjami, pomaga odpowiednio relaksować się, a tym samym radzić sobie nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Biofeedback  wykorzystuje właściwość mózgu, który w ramach swojej aktywności wytwarza różne zakresy fal elektromagnetycznych, innych dla różnych rodzajów tej aktywności. Terapia ma znaczący wpływ na rozwój młodego człowieka, wspiera i stymuluje do dalszej aktywności.
W przekazaniu uczestniczyła Magda Madalińska, Dyrektor Ośrodka, która przekazała go na ręce Krystiana Ignacaka, Dyrektora ZPET w Bobrowie.