Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Naprawdę NOWY rok szkolny
31-08-2017

Naprawdę NOWY rok szkolny

Data wydarzenia: 31-08-2017

Odnowione korytarze, aula z prawdziwego zdarzenia i ledy w szkole. Oraz drugie życie tchnięte w budynek internatu, w którym każdy pokój ma własną łazienkę, a siedzibę znajdują aż trzy instytucje. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Gen Wł. Andersa w Złocieńcu kończy przygotowania do roku szkolnego 2017-2018.

Czas wakacji został jak zwykle wykorzystany do przeprowadzenia prac inwestycyjnych. Zarówno w placówce przy ulicy Okrzei, jak i w internacie przy ulicy I Dywizji Wojska Polskiego są one na ukończeniu. W dniu 30 sierpnia 2017 roku Starosta Drawski Stanisław Kuczyński i Wicestarosta Jacek Kozłowski wizytowali inwestycje realizowane przez powiat drawski w grodzie nad Drawą i Wąsawą.
Co zrobiono? W szkole pomalowano ściany i sufity w korytarzu I piętra, gdzie wprowadzono nową kolorystykę. Oświetlenie zostało wymienione na bardzo oszczędne. W szkolnej auli wycyklinowano starą drewnianą podłogę, przeprowadzono także lifting umeblowania. Z kasy Powiatu Drawskiego wydatkowano na ten cel ok 60 000 zł.
Gruntowną metamorfozę przeszedł budynek internatu szkolnego. Mieszkający tam uczniowie uzyskali dostęp do indywidualnych łazienek. Wymieniono też podłogi i drzwi, a ściany i sufity zostały wygładzone i pomalowane. Dzięki dobrej współpracy z Zakładem Ciepłownictwa, tuż przed sezonem grzewczym internat uzyskał dostęp do miejskiej sieci grzewczej.
To nie koniec. Od tego roku szkolnego budynek internatu został bowiem całkowicie zagospodarowany. Od kilku lat na parterze mieści się filia Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy Ośrodka Rehabilitacyjno – Kulturalnego. Na I piętrze działa zmodernizowany internat oraz schronisko. Od września 2017 r. II piętro internatu wykorzystywane będzie na potrzeby Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych z siedzibą w Bobrowie. Tu również część pokoi wyposażona została w łazienki. Wydatkowano na ten cel łączną kwotę ok. 150 000 zł.
W oględzinach udział brała również Dyrektor ZSP Beata Miszewska-Kozłowska oraz Naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Mirosław Szulist
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona