Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Szczęśliwa siódemka z Ostrowic
05-09-2017

Szczęśliwa siódemka z Ostrowic

Data wydarzenia: 05-09-2017

W niedzielne przedpołudnie 3 września 2017 r. na Stadionie Miejskim w Czaplinku odbyła się kolejna edycja Powiatowego Turnieju Siódemek Piłkarskich Strażaków KSRG o Puchar Starosty Drawskiego Stanisława Kuczyńskiego. Laur zdobyli strażacy z Ostrowic.

Do zmagań przystąpili strażacy reprezentujący siedem jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu drawskiego - z Broczyna, Czaplinka, Machlin, Siemczyna, Ostrowic, Kalisza Pomorskiego i Rydzewa oraz reprezentanci Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim. Po odprawie kierowników drużyn i losowaniu dokonano podziału na dwie grupy.
Po zaciętej rywalizacji w fazie grupowej, do półfinałów awansowały drużyny z Ostrowic, Broczyna, Kalisza Pomorskiego oraz reprezentacja KP PSP w Drawsku Pomorskim. Po rozegraniu meczów półfinałowych do dalszej rywalizacji awansowali strażacy z Drawska Pomorskiego i Ostrowic, natomiast reprezentacje Ochotniczych Straży Pożarnych w Broczynie i Kaliszu Pomorskim rozegrały mecz o III miejsce. Po zaciętej rywalizacji ostatecznie lepsi okazali się strażacy z OSP w Broczynie, którzy zajmując III miejsce zdobyli Puchar Komendanta Powiatowego PSP w Drawsku Pomorskim. Mecz finałowy był powtórką pierwszego meczu z grupy A, gdzie druhowie z OSP Ostrowice rywalizowali z „zawodowcami z Drawska”.
Mecz grupowy był wyrównany i zakończył się remisem 2: 2, ale finał to zdecydowane zwycięstwo „młodzieży” z Ostrowic, która nie dała szans reprezentacji KP PSP w Drawsku Pomorskim i zasłużenie wygrała 6:3. Strażacy z Ostrowic zdobyli Puchar Starosty Drawskiego, natomiast reprezentacja Komendy Powiatowej PSP w Drawsku Pomorskim zajmując II miejsce zdobyła Puchar Prezesa Oddziału Powiatowego ZOSPRP Jacka Żychlińskiego.
Warto dodać, że drużyna KPPSP w Drawsku Pomorskim była najbardziej „doświadczona”, jeśli chodzi o średni wiek zawodników, który oscylował w granicach 40 lat (sic!).
Z drugiej strony budującym był fakt, że w reprezentacjach poszczególnych jednostek OSP widać było dużo młodych druhów, którzy szkolenie szeregowych OSP odbywali w ostatnich miesiącach, a część z nich dopiero przystąpi do niego w najbliższym czasie, gdy druhowie ukończą 18 lat.
Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie „Żarek”, które w ramach zadania publicznego powiatu drawskiego w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu otrzymało dofinansowanie na jego realizację. Dzięki dofinansowaniu możliwy był zakup pucharów, sprzętu pożarniczego i medycznego, a także organizacja poczęstunku. Szczególne podziękowania należą się druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Czaplinku za duże zaangażowanie w sprawną organizację turnieju.
Tekst i zdjęcia: PSP Drawsko Pom.

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona