Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Jest praca w Jankowie. „Abek” szuka chętnych
06-09-2017

Jest praca w Jankowie. „Abek” szuka chętnych

Data wydarzenia: 06-09-2017

Zarząd Powiatu Drawskiego wizytował dzisiaj (06.09.2017r.) firmę „Abek” Sp. z o.o. w Jankowie koło Drawska Pomorskiego. Firma od ręki zatrudni osiemdziesięciu pracowników produkcyjnych. Cały czas zaprasza chętnych.

Jak poinformował Edmund Heise, Prezes Firmy, w chwili obecnej przedsiębiorstwo zatrudnia osoby z Drawska Pomorskiego i okolicznych miejscowości, do 25 kilometrów od siedziby zakładu. To jednak ciągle zbyt mało. „Abek” zajmuje się produkcją chusteczek nawilżanych dla dzieci i gospodarstwa domowego. Rok temu, na starcie, zakład zatrudnił 40 osób. Docelowo zakład będzie potrzebował nawet 400 pracowników. „Abek” zamierza rozwijać swoją produkcję, stąd stale zwiększające się zapotrzebowanie na ręce do pracy.
Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, wraz z Wicestarostą Jackiem Kozłowskim, Etatowym Członkiem Zarządu Powiatu Januszem Garbaczem oraz Członkiem Zarządu Janiną Jung podczas zwiedzania zakładu zapoznali się ze szczegółami prowadzonej działalności oraz barierami rozwojowymi. Jedną z bolączek są parametry drogi dojazdowej, po której jeżdżą samochody ciężarowe (tiry) z dostawami. Aby zakład nadal się rozwijał, konieczna jest jej modernizacja i  rozbudowa.
Abek Spółka z o.o. z siedzibą w Jankowie, zajmuje się produkcją środków higienicznych, a w szczególności nawilżanych chusteczek dla odbiorców w Polsce i za granicą. Jej popularne produkty są dostarczane do największych dystrybutorów w Polsce i w Europie, w tym znanych sieci dyskontowych.
Oprócz w miarę lekkiej pracy w dobrych warunkach i przyjaznej atmosferze, zatrudnieni mogą liczyć na stabilne zatrudnienie na umowę o pracę. Pensja zawsze jest wypłacana na czas, a dojeżdżający w ramach rekompensaty mogą spodziewać się bonusów przy każdej wypłacie. Najlepsi awansują i zwiększają swoje zarobki. Z funduszu socjalnego organizowane są różnego rodzaju imprezy, przynajmniej trzy razy w roku. Pracownicy otrzymują także paczki świąteczne.
Zatrudnienie, po krótkim przyuczeniu gwarantowanych przez kierownictwo zakładu, znajdują głównie pracownicy produkcyjni przy taśmie oraz pakowacze. Firma pracuje na trzy zmiany, przez pięć dni w tygodniu.
Spółka skorzystała - jako jeden z trzech zakładów z powiatu drawskiego - z dofinansowania unijnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego w wysokości 6,4 mln zł na pierwszy etap związany z utworzeniem innowacyjnego zakładu produkcji chusteczek nawilżanych w Jankowie. Całkowita wartość inwestycji wynosi 14,2 mln zł.
Chętni do pracy mogą się kontaktować bezpośrednio z firmą ABEK pod nr tel. 91 886 54 27.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona