Dragon znaczy Smok
22-09-2017

Dragon znaczy Smok

Data wydarzenia: 22-09-2017

Na poligonie drawskim trwają ćwiczenia DRAGON-17. W pokazach w czwartek, 21 września 2017 roku udział wziął Starosta Drawski Stanisław Kuczyński oraz Etatowy Członek Zarządu Janusz Garbacz. To największe w tym roku ćwiczenia polskich sił zbrojnych i sił sojuszniczych w Drawsku Pomorskim.

Ćwiczenia DRAGON odbywają się cyklicznie co dwa lata. W tegorocznych weźmie udział aż 17 tysięcy żołnierzy z 12 państw. To przedsięwzięcie szkoleniowe ma charakter obronny, a jego celem jest zgranie funkcjonowania dowództw z działaniami wojsk, zgodnie z ich przeznaczeniem wojennym.
W pokazach uczestniczyli także m.in. Wiceszef Ministerstwa Obrony Narodowej Michał Dworczyk, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych i duchowieństwa oraz uczniowie klas o profilu wojskowym.
Ćwiczenia Dragon-17 angażują na 10 poligonach aż 17 tys. żołnierzy - z Polski, USA, Litwy i Wielkiej Brytanii.