Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Konno po zdrowie
25-09-2017

Konno po zdrowie

Data wydarzenia: 25-09-2017

Po powrocie z wakacji, uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie, ponownie uczestniczą w różnorodnych zajęciach terapeutycznych zapewnionych im przez tę powiatową placówkę.

Prowadzone zajęcia hipoterapii w Zarańsku są jedną z form rehabilitacji wieloprofilowej, czyli oddziałującej jednocześnie ruchowo, sensorycznie, psychicznie
i społecznie. Terapia taka stosowana jest zarówno u dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Celem terapii z koniem (z elementami jazdy) jest przywrócenie pacjentom sprawności fizycznej i psychicznej w możliwym do osiągnięcia zakresie.
Hipoterapia stanowi jeden z elementów rehabilitacji leczniczej i jako taka jest prowadzona przez specjalistę. Hipoterapeuta pełni rolę asekurującą, zapewniając bezpieczeństwo oraz rolę przewodnika w kontakcie ze zwierzęciem. Konie dobiera się starannie, pod kątem pożądanych cech (przede wszystkim cech charakteru). Muszą one być m.in. łagodne, posłuszne, o odpowiedniej budowie i wieku. Dzięki takiemu wsparciu uczniowie Placówki mają szansę na pełniejszą rehabilitację i rewalidację.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona