Kalisz w rodzinnej atmosferze
25-09-2017

Kalisz w rodzinnej atmosferze

Data wydarzenia: 25-09-2017

Zupa księdza proboszcza to jedna z niespodzianek Festynu Parafialnego, czyli święta rodzinnego wszystkich mieszkańców Kalisza Pomorskiego oraz okolic. Impreza zorganizowana została w minioną sobotę (23.09.2017r.) z inicjatywy Proboszcza Parafii Rzymskokatolickiej pw. Matki Bożej Królowej Polski ks. Kazimierza Serafina, przy wsparciu Rady Parafialnej oraz Starosty Drawskiego Stanisława Kuczyńskiego.

Głównym celem parafiady była integracja lokalnej społeczności oraz zbiórka pieniędzy na remont zabytkowego kościoła. Ten szczytny cel poparło wielu mieszkańców miasta, okolicznych sołectw oraz Zarząd Powiatu Drawskiego. Mieszkańcy wspólnie zorganizowali poczęstunek dla zaproszonych gości, wszyscy mogli spróbować wspaniałych wypieków oraz zupy gotowanej przez samego księdza proboszcza. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych mieszkańców w postaci dmuchanych zamków i trampolin. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaliszu Pomorskim, którzy  przeprowadzili szkolenie z udzielania pierwszej pomocy.
Dodatkową atrakcję dla  uczestników imprezy zorganizował Wydział Rozwoju i Promocji Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim, który na swoim stoisku przeprowadził „Konkurs Wiedzy o Powiecie Drawskim”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Główną nagrodą był rower, którego szczęśliwym właścicielem została mieszkanka Kalisza Pomorskiego.
Pomimo siąpiącego deszczu parafiada przebiegła w miłej i wesołej atmosferze, mieszkańcy bawili się do późnych godzin wieczornych przy występie gwiazdy wieczoru - zespołu Song.