Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Innowacja w nauczaniu
26-09-2017

Innowacja w nauczaniu

Data wydarzenia: 26-09-2017

Stworzony przez nauczycielki ZSP w Czaplinku Alicję Giwojno i Annę Proniuk oraz partnerów z Grecji, Hiszpanii, Łotwy, Włoch, Islandii i Finlandii projekt „Flying with the wings of Mythology through time” został zaakceptowany do realizacji w ramach europejskiego programu Erasmus+.

Jest to dwuletni projekt partnerstw strategicznych na rzecz innowacji i dobrych praktyk, którego celem jest wykorzystanie mitologii jako narzędzia do stworzenia różnorodnych technik uczenia się i nauczania nastawionych na indywidualne potrzeby ucznia, przede wszystkim tego, który ma trudności w nauce.
            W ramach projektu uczniowie i nauczyciele będą pracować nad tym, aby wszystkie szkoły biorące w nim udział, stały się bezpiecznym i przyjaznym miejscem. Miejscem, w którym uczeń będzie traktowany indywidualnie, na równi z innymi pomimo swojej odmienności. Miejscem, w którym podnoszona jest jego samoocena oraz pewność siebie, a on sam staje się zmotywowany, chętny do projektowania i osiągania coraz wyższych celów.
            W wyniku dwuletniej współpracy powstanie między innymi gra komputerowa związana z mitologią, sztuka teatralna oraz e-book. Współpraca związana jest również z wizytami w szkołach biorących udział w projekcie. W ich trakcie uczestnicy będą dzielić się dobrymi praktykami, wspólnie tworzyć nowe, lepsze i bardziej innowacyjne techniki uczenia, a także rozwijać umiejętności językowe oraz poznawać kultury innych krajów.

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona