Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

 Wspólnie posprzątamy świat
29-09-2017

Wspólnie posprzątamy świat

Data wydarzenia: 29-09-2017

Od 20 do 27 września 2017 r. uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim brali czynny udział w ogólnopolskiej akcji na rzecz ochrony środowiska.

Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World, wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.
„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się   negatywny wpływ na środowisko. Od 1994 roku, w trzeci weekend września wraz z setkami tysięcy wolontariuszy, młodzież i dorośli podejmują działania propagujące ograniczanie powstawania odpadów, selektywną zbiórkę i recykling, a także wyszukują i w miarę możliwości usuwają dzikie wysypiska
Nauczyciele i uczniowie z ogromnym zaangażowaniem wykonywali prace pielęgnacyjne na terenach swych szkół jak i poza szkołami. Młodzież zebrała 15 dużych worków śmieci nad jeziorami Bucierz i Kociołek.

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona