55 lat i sztandar. Nadleśnictwo świętowało
03-10-2017

55 lat i sztandar. Nadleśnictwo świętowało

Data wydarzenia: 03-10-2017

W dniu 29 września 2017 roku w Parku Chopina w Drawsku Pomorskim obchodzono 55-tą rocznicę działalności Nadleśnictwa Drawsko. W trakcie uroczyści nadano również sztandar. Przewodniczącym Honorowego Komitetu Fundacji Sztandaru dla Nadleśnictwa był Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, który także uczestniczył w obchodach.

Uroczystości rozpoczęły się dziękczynną Mszą Św. w kościele p.w. Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa. Następnie uczestnicy przeszli do Parku Chopina, gdzie Starosta powitał wszystkich gości, a Nadleśniczy Zbigniew Łukomski przedstawił historię działalności Nadleśnictwa. Obchodom towarzyszył występ Zespołu Trębaczy Leśnych „Bór". Po uroczystym nadaniu sztandaru zaproszono wszystkich do zwiedzania stoisk i oglądania występów artystycznych.
Dzień upłynął pod znakiem wielu atrakcji. Na przybyłych gości czekała darmowa degustacja bigosu myśliwskiego, zupy gulaszowej, potraw z dziczyzny, grzybów oraz chleba ze smalcem. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty pieczenia chleba oraz wystawa sprzętu Zakładu Usług Leśnych, wojskowego oraz strażackiego. Grupa Medyczna Drawsko pokazała, jak udzielać pierwszej pomocy. Najmłodsi uczestnicy mieli pierwszorzędną zabawę na dmuchanych zjeżdżalniach. Na stoisku promocyjnym Starostwa Powiatowego przeprowadzono konkurs wiedzy o powiecie drawskim, w którym do wygrania było mnóstwo gadżetów promocyjnych Powiatu.

W uroczystościach udział wzięli m.in. Ksiądz Biskup Krzysztof Włodarczyk, kapelan Leśników Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku Jerzy Bąk, Dyrektor RDLP w Szczecinku Andrzej Modrzejewski, przedstawiciel Wojewody Zachodniopomorskiego Wojciech Prądzyński, przedstawiciel Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Koszalinie Janusz Rynkiewicz, przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Szczecinie Radosław Grzegorczyk, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego Janusz Garbacz, Komendant Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko płk Marek Gmurski, Wiceburmistrz Drawska Pomorskiego Marek Tobiszewski, a także przedstawiciele lokalnych samorządów, nadleśnictw, oświaty, Policji, Straży Pożarnej, 16 Wojskowego Oddziału Gospodarczego, Żandarmerii Wojskowej, kół łowieckich, biur polowań, przemysłu i transportu drzewnego oraz radni gminni i powiatowi.