Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Międzypokoleniowe szycie
03-10-2017

Międzypokoleniowe szycie

Data wydarzenia: 03-10-2017

W siedzibie Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy- Ośrodka Rehabilitacyjno-Kulturalnego w Drawsku Pomorskim trwa cykl warsztatów „Powrót do korzeni poprzez nowoczesność - warsztaty krawieckie”.

Jest to inicjatywa grupy nieformalnej składającej się z pracowników „Domu”. Głównym celem projektu jest wzmocnienie więzi i współpracy pomiędzy seniorami i osobami niepełnosprawnymi, tak aby przez wzajemną wymianę usług wytworzyła się sieć wsparcia społecznego.
W projekcie uczestniczy 10 seniorów, którzy angażują się w wolontariat i swoim doświadczeniem służą uczestnikom Ośrodka. Seniorzy z Drawska Pomorskiego pokazują,
jak niewiele trzeba, aby przy odrobinie umiejętności i wyobraźni stworzyć rzeczy codziennego użytku.
Przedsięwzięcie ma na celu ukazanie, że szycie to nie tylko żmudna praca, pomagająca rozwijać sprawność manualną, ale również zabawa rozbudzająca wyobraźnię i doskonała forma wspólnego spędzania czasu. Po zakończeniu projektu, każdy uczestnik otrzyma własnoręcznie wykonaną rzecz np. unikatową torbę, której nie spotka się nigdzie indziej.
Projekt „Powrót do korzeni poprzez nowoczesność- warsztaty krawieckie” dofinansowany jest ze środków Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach realizacji programu SPOŁECZNIK. Fundusze na realizację zadania pozyskano dzięki współpracy ze stowarzyszeniem „FILAR” w Drawsku Pomorskim.
 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona