Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Pomorze Tajemnic
06-10-2017

Pomorze Tajemnic

Data wydarzenia: 06-10-2017

Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim za zajęcie III miejsca w Pomorskiej Lidze Historycznej wzięli udział w warsztatach historycznych, mających na celu poznanie historycznych tajemnic Pomorza Zachodniego. Zajęcia trwały od 29 września do 1 października 2017r.

Uczestnicy warsztatów rozpoczęli historyczną przygodę zwiedzenia Chojny, z jednym z największych na Pomorzu gotyckim kościołem. W Cedyni obejrzeli grodzisko oraz przypuszczalne miejsce bitwy z roku 972 miedzy księciem Polan Mieszkiem I, a margrabią Hodona, odwiedzili miejsce forsowania Odry przez żołnierzy polskich wiosną 1945 roku oraz cmentarz wojskowy w Siekierkach. Malownicze miasteczko Moryń odsłoniło zwiedzającym doskonale zachowane mury miejskie o długości około 2 kilometrów, które oplatają całe centrum miasta. Kolejnymi miastami na mapie uczestników warsztatów były Kalisz Pomorski, Wolin i Świnoujście. Ostatni dzień wycieczki poświęcony był niemieckiej części Pomorza. Uczestnicy pojechali do Muzeum Pomorza w Greifswald.
Bardzo ciekawe eksponaty, nowoczesna wizualizacja, historia Pomorza przedstawiona w sposób naturalny, bez podtekstów politycznych, stanowiła wspaniałe podsumowanie wędrówki laureatów PLH przez tereny polskiego i niemieckiego Pomorza.
 
 
 
 
 

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona