Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Rozmawiali o współpracy międzyszkolnej
10-10-2017

Rozmawiali o współpracy międzyszkolnej

Data wydarzenia: 10-10-2017

W dniach od 4 do 6 października 2017 r. uczniowie z Samorządu Uczniowskiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim Oliwia Kanabaj (przewodnicząca), Wiktoria Spieler (zastępca) i Wojciech Pindor (skarbnik) wraz z opiekunem, Karolem Kaliną wzięli udział w Interpersonalnej Konferencji Samorządów Uczniowskich Xu 2017 w Szczecinie.

W czasie trzydniowej konferencji uczniowie zostali podzieleni na grupy, którymi kierowali tzw. Team Leaderzy. W zespołach musieli w sposób kreatywny przygotować i zaprezentować dwa projekty „Opracuj sposób na możliwie najbardziej efektywny i sprawiedliwy wybór składu samorządu uczniowskiego” oraz „Zgoda buduje, niezgoda rujnuje. Jak nawiązać, usprawnić i wykorzystać współpracę międzyszkolną? Uwzględnij zarówno działania stałe jak i inicjatywy podejmowane jednorazowo”. Efekty swojej pracy przedstawiali ostatniego dnia Konferencji w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego przed jury składającym się z Prezydium SU V Liceum w Szczecinie. Oprócz pracy w grupach nad projektami, uczniowie brali również udział w wykładach prowadzonych przez pracowników Uniwersytetu Szczecińskiego, a także spotkaniach z wolontariuszami zagranicznymi z Gruzji, ze Stowarzyszenia POLITES.
Młodzi samorządowcy z Kalisza Pomorskiego dobrze zaprezentowali się podczas spotkania. Wojciech Pindor wraz ze swoją grupą zajął trzecie miejsce za pomysłowe projekty na rzecz działalności Samorządu Uczniowskiego. Wiktoria Spieler została wyróżniona przez swoją Team Leaderkę za wkład i zaangażowanie w opracowanie projektów w czasie trwania Konferencji.

            

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona