Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Postawili na słońce i wygrali
11-10-2017

Postawili na słońce i wygrali

Data wydarzenia: 11-10-2017

4 października 2017 r. w Warszawie w gmachu Ministerstwa Środowiska odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród dla laureatów projektu „Postaw na słońce”, w której udział wzięło prawie 200 uczniów z całej Polski. Niezmiernie miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych znalazła się także grupa uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim.

Nagrodę za zajęcie 5. miejsca w drugim etapie projektu wręczył uczniom Sławomir Mazurek, podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, Mariusz Gierej - prezes zarządu Fundacji Banku Ochrony Środowiska oraz Barbara Lewicka - Kłoszewska, wiceprezes zarządu Fundacji Banku Ochrony Środowiska.
Zespół uczniów pod opieką Anny Kłos spędził w stolicy dwa dni, wykorzystując ten czas m.in. na odwiedziny największego centrum nauki w Polsce, czyli Centrum Nauki Kopernik. Mimo nie najlepszej pogody uczniowie chętnie zwiedzili także najważniejsze miejsca w Warszawie, tj. Krakowskie Przedmieście, Stare Miasto oraz byli pod Pałacem Prezydenckim.
„Postaw na słońce” to konkurs składający się z dwóch etapów, organizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska, którego głównym celem jest upowszechnianie wiedzy wśród uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych nt. korzyści środowiskowych i ekonomicznych, płynących z wykorzystywania odnawialnych źródeł energii, a w szczególności ogniw fotowoltaicznych. Ważne jest również przedstawienie praktycznych możliwości zastosowania ogniw fotowoltaicznych w funkcjonowaniu domów jedno- i wielorodzinnych, budynków urzędowych oraz upowszechnienie tej wiedzy wśród lokalnej społeczności.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona