Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Święto nauczycieli w powiecie
16-10-2017

Święto nauczycieli w powiecie

Data wydarzenia: 16-10-2017

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w szkołach i placówkach oświatowych odbyły się uroczyste apele z udziałem władz Powiatu Drawskiego.

W uroczystościach szkolnych udział wzięli: w Zespole Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych oraz w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Złocieńcu i w Drawsku Pomorskim – Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, zaś w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim – Etatowy Członek Zarządu Janusz Garbacz. Ponadto w uroczystościach w ZSP w Złocieńcu udział wzięła Janina Jung, Członek Zarządu Powiatu Drawskiego.
 
Podczas obchodów „nauczycielskiego święta” padło wiele ciepłych słów uznania za pedagogiczny trud, serce i zaangażowanie w pracy z młodzieżą oraz życzenia zdrowia, szczęścia, radości i dalszych sukcesów w pracy zawodowej i w życiu osobistym. Jak co roku, apele były okazją do wręczenia nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi nagród Dyrektora z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Z kolei uczniowie uświetnili ten dzień występami artystycznymi.
 
Przy okazji święta w ZSP w Drawsku Pomorskim obchodzono 70-lecie Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Drawsku Pomorskim. Stąd wśród gości było liczne grono nauczycieli emerytów, którzy uczyli w szkole zawodowej.
 
Odbyły się także uroczyste powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej, które miały miejsce 12 października 2017 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim. Starosta życzył wszystkim pedagogom pomyślności, a także wielu osiągnięć i sukcesów w pracy zawodowej. Wręczył także nagrody Dyrektorom i nauczycielom za osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej.
 
Miłym akcentem święta były podziękowania za dobrą współpracę i pełne oddanie w realizowaniu swojego powołania dla nauczycieli, którzy w roku szkolnym 2016/2017 odeszli na emeryturę.
 
Obchody uświetnił refleksyjny występ młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 11 Września 2001 r. w Kaliszu Pomorskim.
 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona