Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Wolontariuszki z trzech kontynentów w ZSP w Kaliszu Pomorskim
16-10-2017

Wolontariuszki z trzech kontynentów w ZSP w Kaliszu Pomorskim

Data wydarzenia: 16-10-2017

W dniach od 3 do 13 października 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim gościły trzy wolontariuszki, studentki ze Sri Lanki, Meksyku oraz Egiptu. Prowadziły zajęcia z młodzieżą w ramach działań organizacji AIESEC, która zrzesza młodych ludzi z ponad 120 krajów i prowadzi projekty edukacyjne o zasięgu globalnym.

Głównym celem lekcji prowadzonych przez wolontariuszki w języku angielskim było przybliżenie uczniom kultury, historii oraz tradycji ich krajów. Licealiści i uczniowie technikum byli bardzo zainteresowani warsztatami z udziałem wolontariuszek i mieli do nich wiele pytań. Była to doskonała okazja, aby dowiedzieć się wielu ciekawych faktów dotyczących egzotycznych dla nas krajów, jak również szansa na przełamanie stereotypów. Uczniowie przyznali, że tego rodzaju zajęcia motywują ich do intensywniejszej nauki języka angielskiego. Spotkania z osobami o odmiennej kulturze, tradycji i obyczajach były dla młodzieży wspaniałą lekcją tolerancji i wymiany międzykulturowej, a także możliwością sprawdzenia kompetencji językowych w praktyce.
 
Dla studentek pobyt w Kaliszu Pomorskim był możliwością poznania piękna gminy Kalisz Pomorski, powiatu drawskiego i regionu. Walory przyrodnicze oraz piękno miasta i okolic zrobiły na nich duże wrażenie. Polska kuchnia, serwowana przez szkolną stołówkę, też przypadła gościom bardzo do gustu.
 
Koordynatorem wizyty oraz opiekunem wolontariuszy był nauczyciel języka angielskiego Maciej Tuźnik. Realizacja projektu była możliwa dzięki pomocy nauczycielki języka angielskiego w Szkole Podstawowej i ZSP w Kaliszu Pomorskim Pauli Kononowicz - Nowak.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona