Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

W Złocieńcu na wysoki połysk
20-10-2017

W Złocieńcu na wysoki połysk

Data wydarzenia: 20-10-2017

Kolejna inwestycja powiatu drawskiego w edukację. Całkowicie zmienił się standard budynku internatu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Wł. Andersa w Złocieńcu. Swoje miejsce znalazły tam aż trzy instytucje powiatowe

W środę 18 października 2017 r. w internacie dokonano uroczystego otwarcia wyremontowanych części obiektu. Jak powiedział Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, w wyniku przeprowadzonego remontu pokoje i korytarze zostały odnowione, w pokojach powstały indywidualne łazienki. Koszty remontu poniesione w roku bieżącym to około 150 tys. zł. Dzięki tej inwestycji warunki pobytu i nauki wychowanków są bardzo dobre.
Wśród gości znaleźli się m.in. Wicestarosta Jacek Kozłowski, Członek Zarządu Powiatu Drawskiego Janina Jung, Radni Powiatu Drawskiego Waldemar Włodarczyk i Wojciech Chmiel oraz Burmistrz Złocieńca Krzysztof Zacharzewski, który wraz z Dyrektorami Beatą Miszewską - Kozłowską (ZSP Złocieniec) i Krystianem Ignacakiem (ZPET Bobrowo) pomogli Staroście w przecinaniu wstęgi.
Obecnie na parterze budynku usytuowana jest filia Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy - Ośrodka Rehabilitacyjno-Kulturalnego w Drawsku Pomorskim. Na pierwszym piętrze znajduje się internat i schronisko ZSP w Złocieńcu, natomiast na drugim piętrze zupełnie nowa placówka w tym miejscu - internat Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie, w którym odbywają się także zajęcia dydaktyczne dla wychowanków.

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona