Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Coś wspólnego – coś ważnego!
23-10-2017

Coś wspólnego – coś ważnego!

Data wydarzenia: 23-10-2017

W Zespole Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie w roku szkolnym 2017/2018, ponownie jak w latach poprzednich, realizowany jest projekt mający na celu integrację uczniów Placówki z ich rówieśnikami z innych środowisk czy szkół.

Tegoroczny projekt nosi nazwę „Coś wspólnego” i jest skierowany do uczniów z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z Trzcińca i podopiecznych ZPE-T w Bobrowie. Działania ukierunkowane są na bycie z drugim człowiekiem oraz na bycie dla drugiego człowieka. W myśl tej maksymy zaplanowanych jest kilka działań, ukierunkowanych na uczestnictwo w życiu społecznym wychowanków w świetle obowiązujących norm i zasad.
Pierwsze spotkanie rozpoczęło się poczęstunkiem, który podopieczni internatu w Bobrowie i w Złocieńcu przygotowali samodzielnie. Następnie uczestnicy spotkania wzięli udział w grze integracyjnej, która miała na celu zdobycie informacji o swoich rówieśnikach. Uwieńczeniem spotkania był wspólny trening kick-boxingu, przeprowadzony przez trenera Wojciecha Stawickiego, któremu asystowała grupa młodzieży trenująca tę sztukę walki w Szczecinie i w Złocieńcu. Na sali panowała niesamowita atmosfera. Uczestnicy wkładali mnóstwo wysiłku w wykonywanie zadań, a przy tym świetnie się bawili.
 

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona