Podróże kształcą młodzież
25-10-2017

Podróże kształcą młodzież

Data wydarzenia: 25-10-2017

W dniach od 20 do 22 października br. odbyła się wycieczka uczniów klasy II Liceum w Drawsku Pomorskim do Wrocławia. Wyjazd miał charakter edukacyjno- wychowawczy.

Młodzież, oprócz możliwości poznania w sposób namacalny piękna polskiej kultury i architektury, a także uczestniczenia w sposób aktywny w lekcjach chemii, biologii i fizyki,  mogła również kształtować swe umiejętności interpersonalne. Co więcej  program wycieczki opracowali sami uczniowie, jak również zajęli się jej organizacją.
Wrocław powitał uczestników wycieczki piękną pogodą. W piątek młodzież wraz z opiekunami podziwiała Panoramę Racławicką - relikt dziewiętnastowiecznej kultury masowej, znajdujący się oddziale Muzeum Narodowego we Wrocławiu.
W sobotę natomiast młodzież udała się do zoo, afrykarium oraz ogrodu japońskiego. Wieczorem podziwiali spektakularny pokaz największej fontanny multimedialnej w Polsce przy Hali Stulecia oraz spacerowali po rynku wśród urokliwych kamienic.
W niedzielę w Centrum Wiedzy o Wodzie Hydropolis uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat wody, przeżyć kolejną lekcję chemii i fizyki. Hydropolis to miejsce, w którym różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany ukazują wodę z różnych, fascynujących perspektyw.
Z najwyższego budynku mieszkalno-biurowego w Polsce, Sky Tower młodzież miała okazję obserwować tętniącą życiem aglomerację miasta. Podróże kształcą, poszerzają horyzonty. Tak było i tym razem.