Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Porady w przyszłym roku nadal za darmo
25-10-2017

Porady w przyszłym roku nadal za darmo

Data wydarzenia: 25-10-2017

W dniu dzisiejszym tj. 25 października odbyło się kolejne posiedzenie Zarządu Powiatu Drawskiego w bieżącej kadencji. Na 159. Posiedzeniu zdecydowano m.in. o ogłoszeniu otwartego konkursu ofert na udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej w 2018 roku.

Od 1 stycznia 2016 r. powiaty realizują nowe zadanie polegające na udzielaniu tej formy pomocy, zaś konkurs na wykonawcę tej usługi ogłaszany jest corocznie. Starosta Drawski utworzył dwa punkty nieodpłatnej pomocy prawnej. Pierwszy znajduje się w budynku Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim, pokój nr 204 na II piętrze,  Plac Elizy Orzeszkowej 3, natomiast drugi zlokalizowano w budynku Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego  i Ustawicznego, w pokoju nr 1 na parterze, przy ul. Wałeckiej 57 w Czaplinku.
Ponadto, Zarząd podjął uchwały w sprawie ustalenia jednostkowej stawki dotacji dla jednego słuchacza niepublicznych szkół ponadgimnazjalnych o uprawnieniach szkół publicznych, umorzenia odsetek Powiatu Drawskiego, zmian w budżecie na rok bieżący oraz upoważnienia kierowników jednostek budżetowych Powiatu Drawskiego do zaciągania zobowiązań z tytułu umów wieloletnich wykraczających poza rok budżetowy 2017.
Ponadto rozpatrywano wniosek ZPE-T w Bobrowie o wyrażenie zgody na zatrudnienie księgowej oraz opiniowano projekt uchwały Rady Powiatu w sprawie wysokości opłat za usunięcie pojazdu z drogi i jego parkowanie na parkingu strzeżonym.
Zarząd obradował w składzie: Stanisław Kuczyński (Starosta), Jacek Kozłowski (Wicestarosta), Janusz Garbacz (Etatowy Członek Zarządu) i Janina Jung (Członek Zarządu).

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona