Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Rada na specjalne potrzeby
27-10-2017

Rada na specjalne potrzeby

Data wydarzenia: 27-10-2017

„Uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w kontekście zmian w prawie oświatowym” to temat szkoleniowej rady pedagogicznej jaka odbyła się 19 października 2017 r.

Radę przeprowadziła Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Wioleta Kubik, na zaproszenie Małgorzaty Jasyk i Anny Ignacak, Wicedyrektorek w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim. Tematem wydarzenia, w którym uczestniczyli nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim była prezentacja nowych rozwiązań dotyczących kształcenia dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Uczestnicy rady dowiedzieli się w jaki sposób wprowadzać zmiany dotyczące kształcenia uczniów z niepełnosprawnościami w szkołach oraz uczniów wymagających wsparcia. W trakcie szkolenia omówione zostały zmiany w organizacji pomocy psychologiczno –pedagogicznej na podstawie nowych rozporządzeń. Celem spotkania było  upowszechnianie idei edukacji włączającej. Zaprezentowano zmiany w prawie oświatowym w zakresie organizacji kształcenia specjalnego oraz pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Nauczyciele zapoznani zostali z materiałami edukacyjnymi dotyczącymi wspierania ucznia ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej wprowadziło zmiany prawne i organizacyjne w kształceniu dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Nowe przepisy obowiązują już od 1 września 2017 r. Dzięki zmianom, uczniowie z niepełnosprawnością będą mieli odpowiednie warunki kształcenia dostosowane do ich indywidualnych potrzeb, a tym samym każdy uczeń będzie miał zapewnione wszechstronne wsparcie w szkole.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona