Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Bookcrosserzy i bukmacherzy, czyli kolejne potyczki ortograficzne
30-10-2017

Bookcrosserzy i bukmacherzy, czyli kolejne potyczki ortograficzne

Data wydarzenia: 30-10-2017

Kolekcja "haute couture", "foyer" czy "entourage" to tylko niektóre ze zwrotów, z którymi zmagali się uczestnicy V Dyktanda o Pióro Starosty Drawskiego, w dniu 26 października 2017 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych przy ul. Złocienieckiej.

W dyktandzie wzięło udział 30 osób. Przyszły mistrz ortografii musiał wykazać się nie tylko dobrą znajomością zwyczajowych reguł ortograficznych, ale także umiejętnością pisowni niektórych wyrażeń obcojęzycznych, które na stałe weszły do języka polskiego.
Tekst dyktanda pt. ”Z vademecum podróżnika” opracowali nauczyciele z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Złocieńcu, Szymon Wiśniewski oraz Małgorzata Bąkowska.
Dyktando zorganizowano z inicjatywy Starosty Drawskiego Stanisława Kuczyńskiego przy współudziale pracowników Wydziału Rozwoju i Promocji oraz Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego, a także Dyrekcji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim, Iwony Kucharskiej oraz Małgorzaty Jasyk.
W podziękowaniu za udział każdy uczestnik otrzymał od Starosty dyplom, a od Wicestarosty Jacka Kozłowskiego słodki upominek. Na dyktandzie obecny był także Etatowy Członek Zarządu Janusz Garbacz. Wyniki poznamy na początku listopada. 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona