Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Odkrywają tajemnice Pomorza Zachodniego
30-10-2017

Odkrywają tajemnice Pomorza Zachodniego

Data wydarzenia: 30-10-2017

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim rozpoczęli swoją przygodę z II edycją Pomorskiej Ligii Historycznej. Od kilku tygodni rzetelnie przygotowywali się do rywalizacji z pozostałymi 14 zespołami.

Pomorską Ligę Historyczną zainaugurował w listopadzie 2016 roku Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego. Jej celem jest zgłębianie historii naszej „małej ojczyzny” – Pomorza Zachodniego, w powiązaniu z dziejami Polski i Europy. Na tegoroczne rozgrywki składają się: turniej wiedzy, ścieżka historyczna, debaty historyczne, wywiady ze świadkami historii oraz gra miejska. Trzy razy odbędzie się turniejowe współzawodnictwo „twarzą w twarz” z pozostałymi uczestnikami Ligi.
25 października br. na Wydziale Humanistycznym US młodzież przystąpiła do turnieju wiedzy z historii Pomorza Zachodniego,  obejmującego czasy „Złotego wieku Pomorza”. Pierwsza runda tj. pytania problemowe, quiz wiedzy i praca ze źródłem historycznym zakończyła się dla drawskiej drużyny wynikiem 81 punktów na 100 możliwych do osiągnięcia. Przed drużyną jeszcze cztery trudne rundy. Suma punktów z poszczególnych rund zdecyduje o kolejności miejsc. Zakończenie i podsumowanie II sezonu Ligii nastąpi 29 maja 2018 r.
Szkołę reprezentowali Joanna Rakowska i Marcelina Gielezy z klasy II technikum oraz Mateusz Stankiewicz, Karol Gloc, Michał Kiełbowicz z klasy I liceum. Wspierał drużynę i dopingował  Romuald Kurzątkowski, autor projektu edukacyjnego pt. „Pomorze Zachodnie w dziejach Polski i Europy” realizowanego w tym roku szkolnym w ZSP w Drawsku Pomorskim.

 

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona