Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Nowe rybki w sieci… WOPR
02-11-2017

Nowe rybki w sieci… WOPR

Data wydarzenia: 02-11-2017

W ramach projektu profilaktycznego „Jak ryba w wodzie” odbyły się 25 października 2017 r. zajęcia z zakresu ratownictwa wodnego z udziałem młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 3 i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Wł. Andersa w Złocieńcu.

Uczniowie wspólnie zgłębiają wiedzę i umiejętności dotyczące obecności człowieka w środowisku wodnym, bezpiecznych zachowań i ratownictwa. Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem. Efekt finalny realizacji przedsięwzięcia w postaci zdobycia uprawnień ratowniczych jest nobilitacją dla nastolatków i zwiększa ich szanse na atrakcyjne spędzanie czasu wolnego w okresie wakacyjnym, łącząc przyjemne z pożytecznym.
Projekt jest propedeutyczny w odniesieniu do indywidualnego planu rozwoju ratownika młodszego. Ma wymierny charakter praktyczny w postaci obsadzania etatów ratowniczych w okresie wakacyjnym nad akwenami Gminy Złocieniec i ościennych. Nie do przecenienia jest też aspekt wychowawczy i edukacyjny.
Realizację projektu wspiera Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Złocieńcu. Patronem merytorycznym przedsięwzięcia jest lokalny WOPR i nauczyciele wychowania fizycznego (ratownicy) ZSP „Anders”: Włodzimierz Rutkowski, Marcin Wiliński, Jan Macul oraz SP nr 3 w Złocieńcu – Patryk Kramski. Koordynatorem działań jest Jan Macul.  
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona