Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Połączeni dziedzictwem
03-11-2017

Połączeni dziedzictwem

Data wydarzenia: 03-11-2017

Islandia – wyspa na Oceanie Atlantyckim trzykrotnie mniejsza od Polski, zamieszkała przez około 334 tysiące osób, na której nadal żywa jest wiara w Odyna, Tora i Drzewo Życia - stała się początkiem przygody z projektem Erasmus + „Flying with the wings of Mythology through time and space”.

Koordynatorzy z Grecji, Islandii, Finlandii, Hiszpanii, Włoch, Łotwy i Polski spotkali się w dniach 22 – 28 października 2017 r. w rybackiej wiosce Breiddalsvik, by opracować zasady współpracy. Strona polska była reprezentowana przez dwie nauczycielki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku – Alicję Giwojno i Annę Proniuk.
Mity, legendy i podania krajów poszczególnych partnerów stały się podstawą opracowania działań dla młodzieży, która nie tylko będzie miała za zadanie poznać swoje korzenie kulturowe, ale też odnaleźć się dzięki nim w europejskiej wspólnocie. Istotnym celem projektu jest również wymiana młodzieży. Uczniowie z czaplineckiego Liceum w latach 2018 - 2019 wyjadą do Grecji, Finlandii, Łotwy i na Sardynię. Będą tam mieszkać w domach partnerów, co da im możliwość doskonalenia umiejętności językowych oraz poznania obyczajów i stylu życia rodzin z różnych zakątków Europy.

 

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona