Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Poczuć się twórcą
10-11-2017

Poczuć się twórcą

Data wydarzenia: 10-11-2017

Kilka ostatnich miesięcy w Powiatowym Dziennym Domu Samopomocy Ośrodku- Rehabilitacyjno - Kulturalnym w Drawsku Pomorskim realizowano projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. W jego ramach odbyły się zajęcia fotograficzne dla osób niepełnosprawnych intelektualnie i młodzieży z placówki opiekuńczo- wychowawczej w Drawsku Pomorskim.

Uczestnicy mieli możliwość poczuć się twórcą całego procesu powstawania zdjęcia: od ekspozycji, przez wywołanie negatywów, po odbitki na papierze fotograficznym, z możliwością ich obrabiania, kadrowania i barwienia. Pracowali w ciemni, w plenerze i przed komputerem. Poznali szlachetne techniki fotografii jak cyjanotypia, wykonywali zdjęcia analogowymi aparatami typu ZENIT, aparatami cyfrowymi i nowoczesną lustrzanką.
Podczas wspólnie spędzanego czasu powstało mnóstwo zdjęć, ale również nawiązały się więzi przyjaźni i współpracy. Uczestnikom projektu udało się wspólnie wyjechać do Trójmiasta, gdzie również powstało wiele interesujących plenerów i portretów. Dzięki projektowi  zakupiono sprzęt fotograficzny, a także powstała ciemnia fotograficzna, miejsce w którym podopieczni ośrodka realizować mogą swoje zainteresowania. Założyli również klub, w którego ramach odbywają się spotkania z cyklu „fotomaraton", czyli prezentacja, selekcja oraz omówienie zdjęć, a także filmów i innych środków przekazu.
Projekt stworzył możliwość realizowania własnych zainteresowań, umożliwił osobom z niepełnosprawnością intelektualną i młodzieży zdobycie nowych umiejętności w sferze poznawczej, intelektualnej i społecznej, w tym praktycznych umiejętności fotografowania.
Wybrane zdjęcia wystawiono w galerii Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy Ośrodku Rehabilitacyjno- Kulturalnym w Drawsku Pomorskim.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona