Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

"Siła jest w nas"  - wolontariusze działają!
17-11-2017

"Siła jest w nas" - wolontariusze działają!

Data wydarzenia: 17-11-2017

W drawskim liceum rozpoczęła się akcja „Micha dla schronicha”, w ramach której społeczność uczniowska oraz środowisko lokalne będzie miało okazję okazać serce zwierzętom ze schroniska w Białogardzie.

Kolejne planowane akcje w ZSP w Drawsku Pomorskim to: „Marzycielska poczta” – wysyłamy kartki do chorych dzieci, „Góra Grosza”, „Amun” – wspieranie działalności osób niepełnosprawnych malujących ustami i nogami, współpraca ze świetlicami środowiskowymi w zakresie pomocy w organizacji zajęć dla dzieci.
Ponadto członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wzięli udział w Dniach Formacyjnych pt. „Warto być dobrym", które odbyły się 4 listopada br. w Koszalinie.  Wolontariusze mieli szansę poznać swoją siłę. Spotkania poprowadzili opiekunowie kół, którzy podzieli się doświadczeniami i wiedzą, jaką zdobyli, organizując akcje na swoim terenie.
Wszyscy zdobyli nie tylko niezbędną wiedzę, co do pracy z drugim człowiekiem oraz metod nawiązania z nim kontaktu, ale przede wszystkim naładowali swoje emocjonalne akumulatory – niezbędne do czynienia dobra w dzisiejszym świecie.
Osobami koordynującymi szkolny wolontariat są Małgorzata Lalewicz i Marcelina Szymanowska, a wolontariat Caritas Agnieszka Kołtowska i ks. Patryk Adamko.

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona