Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Strzelanina w Jaworzu
28-11-2017

Strzelanina w Jaworzu

Data wydarzenia: 28-11-2017

W dniu 24 listopada 2017 r. uczniowie pierwszej i drugiej klasy wojskowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim wzięli udział w szkoleniu poligonowym na strzelnicy Jaworze.

Uczniowie po zapoznaniu się z zasadami bezpieczeństwa w trakcie przebywania na poligonie oraz zapoznaniu z organizacją zajęć przystąpili do intensywnego szkolenia. Instruktorzy z 2 Pułku zaprezentowali karabiny wyborowe, kamizelki taktyczne, sprzęt optyczny, pojazdy mechaniczne oraz sprzęt sanitarny używany w czasie zabezpieczania zajęć. Żołnierze z CSWL przeprowadzili szkolenie z zakresu całokształtu czynności do prowadzenia ognia, budowy broni i szkolenia chemicznego (ISOPS). Instruktorzy z Wojskowej Straży Pożarnej z Oleszna wykorzystując w tym celu manekin, uczyli ewakuacji osoby ze strefy niebezpiecznej. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją sprawność i tężyznę fizyczną.
Zajęcia zorganizowano we współpracy z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych oraz przebywającymi na poligonie żołnierzami 2 Pułku Rozpoznawczego z Hrubieszowa, pod opieką nauczyciela Andrzeja Kowalewskiego.

 

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona