Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

 Pojezierze na dziko
30-11-2017

Pojezierze na dziko

Data wydarzenia: 30-11-2017

W Powiatowym Dziennym Domu Samopomocy Ośrodku Rehabilitacyjno- Kulturalnym w Drawsku Pomorskim zakończono realizację projektu pt. „W dziką stronę Pojezierza - warsztaty przyrodniczo- ekologiczne”.

Pomysł na projekt zrodził się szybko, a fundusze pozyskano dzięki inicjatywie „SPOŁECZNIK”. Chodziło o wzmocnienie współpracy, o zorganizowanie dodatkowych, ciekawych zajęć dla podopiecznych i odwiedzających już od kilku lat „Dom…” przedszkolaków. Projekt pokazuje część codziennej pracy w ośrodku. Zajęcia w nim to nie tylko żmudna praca, ale również nauka przez zabawę, która rozbudza wyobraźnię i jest doskonałą formą wspólnego spędzania czasu. Ważnymi celami działań była chęć zwiększenia dostępu do edukacji ekologicznej dla osób niepełnosprawnych - podnoszenie świadomości oraz kształtowanie postaw i zachowań proekologicznych, promowanie zdrowego stylu życia w zdrowym środowisku i oczywiście integracja połączona ze wspólną zabawą. 
W ramach projektu przyrodniczego odbyły się integracyjne warsztaty proekologiczne pn. „zabawa z recyklingiem” oraz „zabawa naturą” z użyciem różnorodnych materiałów, narzędzi i środków wyrazu, zajęcia edukacyjne o tematyce przyrodniczej w Przedszkolu, wycieczki o tematyce przyrodniczo- leśnej na terenie obiektów dydaktycznych Nadleśnictwa Drawsko oraz wycieczki dydaktyczne do Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku. Wszystko to udało zrealizowano wspólnie z dziećmi z grupy „Żabki” i „Motylki” z Przedszkola przy ul. B. Chrobrego.
Projekt pt. „W dziką stronę Pojezierza - warsztaty przyrodniczo- ekologiczne” dofinansowany był ze środków Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach realizacji programu SPOŁECZNIK. Fundusze na realizację zadań pozyskano dzięki współpracy  ze Stowarzyszeniem „FILAR” z Drawska Pomorskiego. 
 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona