Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Pomagają już dekadę
04-12-2017

Pomagają już dekadę

Data wydarzenia: 04-12-2017

Powiatowy Dzienny Dom Samopomocy - Ośrodek Rehabilitacyjno - Kulturalny w Drawsku Pomorskim obchodził w minioną środę (29.11.2017 r.) wyjątkowy jubileusz. Mija 10 lat od powstania placówki, która wspiera osoby niepełnosprawne w aktywizacji życiowej, zdobywaniu nowych umiejętności i integracji społecznej.

Uroczystość odbyła się na deskach Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim, a uczestniczyli w niej podopieczni ośrodka wraz z bliskimi, terapeuci oraz zaprzyjaźnieni goście z lokalnych instytucji.
Gratulacje kierownictwu, pracownikom i podopiecznym złożyło wielu zaproszonych gości. Starosta Drawski Stanisław Kuczyński wyraził pełne uznanie i wdzięczność za serce oraz pracę na rzecz drugiego człowieka. Ciepłe słowo dla wszystkich miał także Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Ryszard Mićko.
Przez historię Domu i jego działalność wszystkich zebranych przeprowadził okolicznościowy film i artystyczne prezentacje jego uczestników. Z pewnością wzruszające były występy najważniejszych osób, czyli podopiecznych ośrodka, którzy wspominali swoje pierwsze dni w placówce oraz opowiedzieli o zajęciach i wyjazdach, w których chętnie biorą udział.
- W imieniu całej społeczności Domu pragnę wyrazić podziękowanie dla wszystkich osób, które zaszczyciły nas swoją obecnością i złożyły nam życzenia w tak ważnej chwili, jaką były obchody 10-lecia naszego Domu - mówi Joanna Orzepowska, Kierownik ośrodka.
Obecnie w zajęciach wspierająco - aktywizacyjnych Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy - Ośrodka Rehabilitacyjno - Kulturalnego w Drawsku Pomorskim i jego filii w Złocieńcu uczestniczy 55 osób z terenu powiatu drawskiego. Działalność placówki ukierunkowana jest na organizowanie lokalnej sieci wsparcia dla osób niepełnosprawnych oraz ich rodzin i opiekunów. Ma na celu wyposażenie podopiecznych w wiedzę i umiejętności z zakresu zaradności oraz samodzielności życiowej. To wielowymiarowa pomoc, której celem jest podniesienie jakości życia i zapobieganie izolacji społecznej.
 
 
 
 

 

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona