Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Jak pomóc dziecku i nie zwariować
04-12-2017

Jak pomóc dziecku i nie zwariować

Data wydarzenia: 04-12-2017

W dniu 30 listopada 2017 roku w ramach realizacji działań z zakresu przeciwdziałania przemocy w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Drawsku Pomorskim odbyły się warsztaty pn. „Profilaktyka krzywdzenia małego dziecka”.

Pomysłodawcą i organizatorem szkolenia był Wydział Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Wsparcia organizacyjnego udzieliło również Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Drawsku Pomorskim.
W warsztatach wzięły udział rodziny zastępcze oraz koordynatorzy rodzinnej pieczy zastępczej. Szkolenie prowadzone było przez dwóch trenerów w pięciu blokach tematycznych tj. „Poznajemy się”, „Klaps – co w tym złego?”, „Rodzicielskie emocje”, „Wychowuję – nie stresuję”, „Jak pomóc „trudnemu” dziecku i samemu nie zwariować”.
Celem szkolenia było udzielenie wsparcia dla rodzin zastępczych poprzez zwiększenie ich kompetencji i umiejętności opiekuńczo-wychowawczych, poprawa komunikacji w relacjach rodzinnych oraz zwiększenie integracji rodzin zastępczych.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona