Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Odkryto teatralne talenty
05-12-2017

Odkryto teatralne talenty

Data wydarzenia: 05-12-2017

W drawskim LO działa od bieżącego roku szkolnego grupa teatralna pod nazwą „AbstrAkcja”. 28 listopada br. w Szkole Podstawowej nr 1 w Drawsku Pomorskim młodzież wystawiła przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka”. Wystawiła tego dnia aż dwukrotnie.

Historia zawarta w bajce została skutecznie przekształcona i uwspółcześniona, aby zaczarować młodych widzów. Przez kilkanaście minut patrzyli urzeczeni na wydarzenia prezentowane przez aktorów, którzy nie tylko wcielili się w bajkowe postacie, ale i wchodzili wielokrotnie w interakcje z dziećmi. Reakcja publiczności, spontaniczna i nieprzewidziana, zmuszała aktorów do absolutnego oddania się rolom.
„Kiedy znów do nas przyjdziecie?”, „ Byliście wspaniali”, „Zaczarowaliście te maluchy” – to tylko niektóre z miłych słów, jakie grupa, której opiekunką jest nauczycielka języka polskiego Anna Ignacak, usłyszała po występie.
Nadmienić trzeba, że w październiku w Szkole Podstawowej nr 2 w Drawsku Pom. młodzież wystawiła premierowo ten spektakl dla uczniów kl. 0-1, a kolejne występy przed nimi, gdyż kolejka chętnych się wydłuża.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona