Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Wiedzą jak bezpiecznie i higienicznie pracować w rolnictwie
11-12-2017

Wiedzą jak bezpiecznie i higienicznie pracować w rolnictwie

Data wydarzenia: 11-12-2017

30 listopada 2017 roku w Centrum Edukacji Ogrodniczej w Szczecinie odbyła się XXIII edycja wojewódzkiego Konkursu „Bezpieczeństwo i higiena pracy w rolnictwie”. Organizatorami Konkursu byli Okręgowy Inspektorat Pracy w Szczecinie, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Szczecinie oraz Centrum Edukacji Ogrodniczej w Szczecinie.

W zmaganiach konkursowych udział wzięły szkoły ponadgimnazjalne z województwa zachodniopomorskiego. W etapie wojewódzkim wzięło udział po trzech uczestników z każdej szkoły zgłoszonej do konkursu. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim reprezentowali Urszula Tyda, Aleksandra Laskowska i Michał Zwindowski - uczniowie techniku żywienia i usług gastronomicznych.
W półfinale uczniowie rozwiązywali testy pisemne z poszczególnych bloków tematycznych: bezpieczeństwo i higiena pracy, prawo pracy, zagadnienia sanitarno-medyczne, ubezpieczenia społeczne. W części praktycznej półfinału zadaniem uczestników było wskazywanie nieprawidłowości na stanowiskach pracy. Następnie wszyscy uczniowie wykonywali czynności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej na fantomie do nauki resuscytacji oddechowo-krążeniowej.
Do finału Konkursu zakwalifikowało się sześciu uczestników z największą liczbą punktów uzyskanych w półfinale, w tym dwie uczennice ZSP w Drawsku Pom. Urszula Tyda i Aleksandra Laskowska. Uczestnicy finału odpowiadali na pytania przygotowane przez Komisję Konkursową.
W finale I miejsce zajęła Urszula Tyda, a na III miejscu uplasowała się  Aleksandra Laskowska. Dziewczyny odniosły duży sukces. Opiekunem zwycięskiej drużyny był Zbigniew Juchnik.
 
 

 

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona