Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Kaliscy nano- licealiści
12-12-2017

Kaliscy nano- licealiści

Data wydarzenia: 12-12-2017

Piętnastka licealistów z Kalisza Pomorskiego weźmie udział w cyklu praktycznych warsztatów naukowych opartych na nowoczesnych metodach badawczych.

7 grudnia 2017 roku w Centrum Dydaktyczno-Badawczym Nanotechnologii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie odbyło się spotkanie inauguracyjne VI edycji projektu „Licealista w świecie nauki”, realizowanego przez Wydział Biotechnologii i Hodowli Zwierząt ZUT w Szczecinie.                                                                                                                                 
Na spotkaniu inauguracyjnym uczniowie odebrali symboliczne indeksy oraz zapoznali się z nauczycielami akademickimi, z którymi realizować będą projekty badawcze z zaproponowanych tematów zajęć. „Rośliny ze szkła - roślinne kultury in vitro” - właśnie ten temat będą zgłębiali licealiści z Kalisza Pomorskiego, pod opieką dr inż. Marceliny Krupy-Małkiewicz z Katedry Genetyki, Hodowli i Biotechnologii Roślin oraz opiekuna z ramienia szkoły, nauczycielki biologii, Emilii Grabowskiej – Grządziel.  Nie tylko w teorii, ale przede wszystkim w praktyce. Podczas inauguracji młodzież miała też okazję wysłuchać wykładu pt.  „Akwaporyny - błonowe wrota dla wody”, wygłoszony przez dr hab. inż. Katarzynę Michałek.                                                          
„Licealista w świecie nauki” to bezpłatny Program Rozwojowy skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, polegający na przeprowadzeniu zajęć laboratoryjnych, których efektem jest uzyskanie, a następnie zaprezentowanie przez uczniów wyników swoich badań naukowych. W tym roku w projekt zaangażowało się 640 licealistów z 21 szkół średnich z regionu zachodniopomorskiego.                                                                                                                
Na przełomie marca i kwietnia 2018 roku projekt zakończy konferencja, w czasie której rolę wykładowców przejmą uczniowie.    
Przedsięwzięcie wspierają pracownicy Biura Promocji ZUT w Szczecinie oraz Biura Strategii Urzędu Miasta Szczecin. Bardzo dziękujemy wszystkim za możliwość rozwoju naukowych pasji i zainteresowań.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona