Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Ekologia laptopa warta
13-12-2017

Ekologia laptopa warta

Data wydarzenia: 13-12-2017

W piątek 08 grudnia 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Drawsku Pomorskim odbyła się XVII edycja Powiatowej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Nagrodami były m.in. laptopy.

Tematyka tegorocznej olimpiady była dosyć obszerna i zawierała zagadnienia związane z ochroną gatunkową roślin, zwierząt oraz grzybów, występujących w ekosystemach wodnych i leśnych, a także opierała się na znajomości programów ochrony gatunków zagrożonych wyginięciem oraz problematyce ochrony terenów zieleni i zadrzewień.
W skład Jury konkursu wszedł Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Robert Ziółkowski (Przewodniczący) oraz pracownicy tego Wydziału zajmujący się stroną organizacyjną olimpiady, tj. inspektor Katarzyna Achramowicz oraz podinspektorzy Monika Wołczecka- Romanko oraz Krystyna Jażdżyk.
Do konkursu przystąpili najlepsi uczniowie z Zespołów Szkół Ponadgimnazjalnych funkcjonujących w Powiecie Drawskim, wyłonieni na etapie eliminacji szkolnych. Uczestnicy musieli zmierzyć się z 30 pytaniami z zakresu wiedzy o ekologii i ochronie środowiska. Po pierwszym etapie dwóch uczniów uzyskało jednakową ilość punktów, co wiązało się z przeprowadzeniem dogrywki, na którą składało się dodatkowe dziesięć pytań testowych. Dogrywka przyniosła pełne rozwiązanie dotyczące klasyfikacji indywidualnej.
Celem konkursu było zachęcenie młodzieży do pogłębiania wiedzy z zakresu ekologii oraz ochrony środowiska, kształtowanie wśród uczniów świadomości ekologicznej oraz wyzwalanie aktywności badawczej młodzieży, inspirowanie jej do podejmowania inicjatyw i praktycznych działań na rzecz ochrony i poprawy stanu środowiska, krajobrazu oraz warunków życia ludzi.  
W klasyfikacji indywidualnej na „podium” znalazły się:
Michalina Kędzierska z ZSP w Kaliszu Pomorskim – I miejsce
Oktawia Gwiaździńska z ZSP w Kaliszu Pomorskim – II miejsce
 Olga Zając z ZSP w Czaplinku – III miejsce
Zwyciężczyni otrzymała notebook ACER ASPIRE, zegarek sportowy oraz zestaw upominkowy i materiały promocyjne Powiatu Drawskiego. Pozostali uczestnicy również otrzymali atrakcyjne nagrody, m. in. smartfon Alcatel Idol 4, czytnik e-booków Amazon Kindle Paperwhite 3, odtwarzacze MP3/MP4, dart elektroniczny oraz zegarki sportowe.
Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, na które składały się trójdzielne kalendarze ścienne, notatniki książkowe, długopisy, materiały promocyjne Powiatu Drawskiego oraz medale i dyplomy.
W klasyfikacji zespołowej zwyciężył zespół z ZSP w Kaliszu Pomorskim. Uczestnicy wywalczyli dla swojej szkoły laptopa HP 250 G6. Pozostałe szkoły odjechały z laptopem HP oraz wizualizerami prezentacyjnymi.
Całe wydarzenie jako element procesu kształtowania postaw proekologicznych, zrealizowano z wykorzystaniem środków finansowych, przeznaczonych specjalnie na ten cel w budżecie Powiatu.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona