Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Z wizytą na University of Bedfordshire
18-12-2017

Z wizytą na University of Bedfordshire

Data wydarzenia: 18-12-2017

W dniach od 4 do 8 grudnia 2017 r. trzynaścioro uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim wraz z opiekunami odwiedziło Wielką Brytanię.

Głównym celem wyjazdu była wizyta na University of Bedfordshire, znajdującym się w Luton, z którym w tym roku ZSP w Kaliszu Pomorskim podpisało umowę partnerską. Dzięki pomocy założyciela portalu www.studiawanglii.pl Janusza Dargiewicza i jego asystentki Angeliki Buchholz uczniowie mieli okazję zobaczyć uczelnię nie tylko podczas dni otwartych, ale również w czasie codziennych zajęć.
Młodzież pod opieką Joanny Bonieckiej oraz Magdaleny Łojek odwiedziła też drugi kampus należący do uczelni, który jest usytuowany w Bedford, gdzie mieli okazję zobaczyć wspaniale wyposażoną bibliotekę, porozmawiać z wykładowcami na temat kierunków, które chcieliby studiować, usłyszeć porady odnośnie pisania „personal statement”, które jest niezbędne podczas rekrutacji. Uczniowie poznali Dominikę - Polkę studiującą w Luton. Odpowiedziała na wszystkie nurtujące młodzież pytania dotyczące finansów oraz systemu nauczania. Drugiego dnia pobytu w Anglii uczniowie wybrali się do Londynu. Odwiedzili obiekty takie jak muzeum Tate Modern, Shakespeare’s Globe oraz salon Apple, w którym uczestniczyli w ciekawych warsztatach programowania.
            Wizyta w Anglii miała na celu przede wszystkim skonfrontowanie oczekiwań dotyczących studiów na brytyjskiej uczelni z rzeczywistością oraz pomoc w podjęciu decyzji odnośnie dalszej edukacji. Zamierzenie to zostało spełnione, a wielu uczniów zachęconych ofertą University of Bedfordshire już złożyło tam podania o przyjęcie na studia. 

 

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona