Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

XIV Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej
19-12-2017

XIV Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej

Data wydarzenia: 19-12-2017

11 grudnia 2017 r. w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Złocieńcu odbył się XIV Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej. Turniej przeszedł do historii w dwójnasób. Po raz pierwszy rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach (dziewcząt i chłopców) i po raz pierwszy triumfowała drużyna gości. Po raz pierwszy też startowały szkoły podstawowe, choć ich reprezentacje składały się głównie z uczniów klas gimnazjalnych.

W kategorii dziewcząt zwyciężyła klasa III Liceum o profilu wojskowo-sportowym przed reprezentacją Szkoły Podstawowej nr 1 w Złocieńcu. Kolejne miejsca zajęły reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 3 w Złocieńcu i klasy II LO. Rok temu, w turnieju pokazowym też wygrała trzecia klasa wojskowo-sportowa. Skład zwycięskiego zespołu: Joanna Łojek, Anna Bawarska, Roksana Oleszkiewicz, Natalia Sapikowska, Klaudia Jacyk i Klaudia Piekarska. Pokonaną w finale Szkołę Podstawową nr 1 w Złocieńcu  reprezentowały: Dominika Krzemińska, Klaudia Śmieszko, Joanna Szachewicz, Małgorzata Zawojska, Agnieszka Kubiak, Nikola Bardabusz, Nikola Sierant i Wiktoria Mućka. Opiekunem drużyny jest Michał Osipiak.
W rywalizacji chłopców nie było jednego faworyta. Uczniowie klasy wojskowo-sportowej, którzy 3 lata z rzędu wygrywali turniej, ukończyli szkołę. Wiadomo było zatem, że ktoś zatriumfuje po raz pierwszy. W gronie faworytów wymieniano III a LO, II b LO, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Trzcińcu oraz I klasę Branżowej Szkoły I Stopnia. Po dramatycznych i pełnych zwrotów akcji meczach, sukces odniosła drużyna Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzcińcu, która w finale pokonała klasę III a LO o profilu wojskowo–sportowym. W meczu o trzecie miejsce reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Złocieńcu pokonała klasę I Branżowej Szkoły. Zwycięską drużynę reprezentowali: Kacper Dziewiński, Filip Marciniak, Dariusz Nowowiejski, Jakub Płukarz, Emil Śmielak i Krystian Oreszke. Opiekunem drużyny był Robert Olechowski.
Nie obyło się bez pięknych bramek i dramatycznych momentów. Jak co roku nie zabrakło też rozstrzygających mecze serii rzutów karnych. W turnieju brało udział 15 zespołów, w skład których weszli uczniowie z ZSP w Złocieńcu oraz zaproszone reprezentacje złocienieckich szkół i MOW Trzciniec. Przez trybuny hali przewinęło się ponad 200 uczniów złocienieckich szkół, którzy na brak emocji nie mieli prawa narzekać. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali organizatorzy - nauczyciele wf–u w ZSP w Złocieńcu i uczniowie: Katarzyna Mazur, Daria Nosal, Paulina Kozieł i Konrad Bieniecki. Mecze sędziowali Konrad Bieniecki i Marcin Wiliński.
Ciekawe, kto wygra  XV turniej w 2018 roku.....
 

 

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona