Z ostatniej chwili: drogi zagrożone
05-01-2018

Z ostatniej chwili: drogi zagrożone

Data wydarzenia: 05-01-2018

Znajdujące się w fatalnym stanie drogi powiatowe Czarne Małe – Łysin oraz w Starej Korytnicy w 2018 roku miały być jak nowe. Inwestycje stanęły jednak pod znakiem zapytania ze względu na negatywną decyzję Wojewody Zachodniopomorskiego. Jest w tej sprawie protest.

W imieniu Powiatu Drawskiego Zarząd Dróg Powiatowych w Drawsku Pomorskim złożył dwa wnioski o dofinansowanie w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Zaplanowane remonty miały na celu zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa ruchu na drodze.
W dniu 13 listopada ub.r. Wojewoda Zachodniopomorski zatwierdził wstępną listę rankingową wniosków i oba zadania znalazły się na tej liście. Jednak na opublikowanej 29 grudnia liście wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania, drogi z powiatu drawskiego już się nie znalazły.
W związku z negatywną decyzją Wojewody, wczoraj w Gabinecie Starosty Drawskiego Stanisława Kuczyńskiego odbyło się spotkanie samorządowców, którzy byli partnerami obu przedsięwzięć. Omówiono tam m.in. kwestie dotyczące złożenia odwołania. Oprócz Starosty, udział w naradzie wzięli: Wicestarosta Jacek Kozłowski, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Janusz Garbacz, Burmistrz Czaplinka Adam Kośmider, Zastępca Burmistrza Kalisza Pomorskiego Tomasz Kołtun, Dyrektor Zarządu Dróg  Powiatowych Zbigniew Kot, pracownicy samorządowi oraz przedstawiciel prasy.
Dzisiaj (5 stycznia br.) Zarząd Powiatu Drawskiego zebrał się na ekspresowym posiedzeniu, na którym przyjął treść oficjalnego odwołania – protestu, które niezwłocznie zostało przesłane do Wojewody. Na odpowiedź czekamy.