Turniej na Nowy Rok
11-01-2018

Turniej na Nowy Rok

Data wydarzenia: 11-01-2018

W minioną sobotę 06 stycznia 2018 roku w hali Szkoły Podstawowej nr 1 w Drawsku Pom odbył się Noworoczny Turniej Piłki Nożnej. Organizatorem imprezy był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim, Akademia Piłkarska Drawsko Pomorskie, Miasto Drawsko Pomorskie oraz Szkoła Podstawowa nr 2 w Drawsku Pomorskim.

Turniej uroczyście otworzyła dyrektor ZSP w Drawsku Pom. Iwona Kucharska. Wszystkim uczestnikom życzyła emocjonującej zabawy i zdrowego ducha rywalizacji.
Na starcie stanęło 10 zespołów złożonych z uczniów szkół podstawowych (rocznik 2003 i młodsi) oraz młodzieży ponadgimnazjalnej. Drużyny reprezentowały miasto Złocieniec, Mirosławiec, Kalisz Pomorski oraz Drawsko Pomorskie. Rywalizowano w dwóch grupach liczących po 5 zespołów w każdej kategorii wiekowej. Po serii emocjonujących spotkań  systemem ,,każdy z każdym” wyłoniono zwycięzców. Wyniki końcowe:
W kategorii uczniów szkół podstawowych: I miejsce – Złocieniec, II miejsce – Mirosławiec, III miejsce Kalisz Pomorskim,  IV Drawsko Pom., IV miejsce – Drawsko Pom. II.
W kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych: I miejsce – Drawsko Pom. II, II miejsce – Drawsko Pom. I, III miejsce Kalisz Pom. I, IV miejsce - Kalisz Pom. II, V miejsce – Mirosławiec.
Dyrektor Iwona Kucharska dokonała dekoracji zwycięzców. Na wszystkich czekał słodki poczęstunek z napojami.
Obsadę sędziowską stanowili nauczyciele wychowania fizycznego ZSP w Drawsku Pom. Jarosław Łaszczewski  i Andrzej Pedrycz. Opiekę medyczną zapewniła grupa medyczna działająca przy ZSP w Drawsku Pom.