Filar zadziałał, Dom skorzystał
11-01-2018

Filar zadziałał, Dom skorzystał

Data wydarzenia: 11-01-2018

Zakończyła się realizacja projektu Stowarzyszenia „Filar” skierowanego głównie do uczestników Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy- Ośrodka Rehabilitacyjno- Kulturalnego w Drawsku Pomorskim oraz ich opiekunów.

Projekt zrealizowano w ramach zadania publicznego pn. „Ochrona i promocja zdrowia w zakresie profilaktyki zdrowotnej mieszkańców miasta i gminy Drawsko Pomorskie", które zostało dofinansowane ze środków gminy Drawsko Pomorskie. W ramach działań przeprowadzono regularne zajęcia z nordic walkingu, rajd pieszo- rowerowy, spływ kajakowy rzeką Drawą. Umożliwiono chętnym osobom udział w zawodach promujących zdrowy, aktywny styl życia przez  nordic walking. Podczas rocznego projektu jego uczestnicy mieli okazję wyjechać na tak duże przedsięwzięcia sportowe, jak IV Mistrzostwa Powiatu Osób Niepełnosprawnych w Czaplinku, Grand Prix Województwa Zachodniopomorskiego w Nordic Walking (w Ramach Dni Walki z Cukrzycą i Otyłością) w Świdwinie oraz Puchar Bałtyku w Nordic Walking w Gdańsku. Podczas wyjazdu do Trójmiasta uczestnicy aktywnie spędzili dwa dni, zwiedzając port w Gdyni, molo w Sopocie, park i oliwskie Zoo, gdańską Starówkę, a także Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.
Celem tego projektu była profilaktyka niepełnosprawności i profilaktyka chorób cywilizacyjnych, jak również podniesienie świadomości społecznej, zachęcenie nowych osób do uprawiania sportu i pomoc osobom, które tej aktywności potrzebują najbardziej. Szczególnie osobom niepełnosprawnym, starszym i dzieciom.