Kolejny rok za nami. Miło było się spotkać

Data wydarzenia: 11-01-2018

9 stycznia 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim przy ulicy Złocienieckiej odbyło się tradycyjne spotkanie Noworoczne. Początek stycznia to moment podsumowania minionych 12 miesięcy i czas składania życzeń na kolejny rok. Organizatorami spotkania byli Starosta Drawski Stanisław Kuczyński oraz Przewodniczący Rady Powiatu Drawskiego Stanisław Mikołajczyk.

Jak co roku, sala była pełna gości. Wśród nich znalazł się m.in. Biskup Krzysztof Włodarczyk, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa, Starosta Łobeski Paweł Marek, radni Rady Powiatu Drawskiego z różnych kadencji, przewodniczący rad miejskich i gminnych oraz radni miejscy i gminni obecnej kadencji, burmistrzowie, wójtowie, dyrektorzy, kierownicy i pracownicy zakładów pracy, instytucji, przedsiębiorstw, przedstawiciele służby zdrowia, duchowieństwa, służb mundurowych, nadleśnictw, oświaty, pomocy społecznej, organizacji pozarządowych, prasy, organizacji kombatanckich, a także sołtysi oraz pracownicy samorządowi.
Spotkanie rozpoczęło się okolicznościowym występem Małgorzaty i  Bartka Michalczyków, po którym Przewodniczący Rady Powiatu Drawskiego i  Starosta Drawski przywitali zaproszonych gości. Była to także doskonała okazja do uhonorowania statuetkami i listami gratulacyjnymi osób, którym Rada Powiatu Drawskiego w 2017 r. przyznała tytuł „Zasłużony dla Powiatu Drawskiego”. Są to: Lucyna Jabłońska, Wiesław Piotrowski, Eugeniusz Piecewicz i ks. Wiesław Hnatejko. Złotą Odznakę Honorową za zasługi dla Związku Sybiraków wręczono także księdzu Piotrowi Jesionowskiemu.
W dalszej części spotkania zaprezentowano krótki film zawierający podsumowanie ubiegłorocznych działań władz Powiatu (emisja już wkrótce na stronie internetowej Powiatu Drawskiego), mających na celu podniesienie standardu życia i wsparcie mieszkańców powiatu drawskiego. Zebrani goście mieli także przyjemność obejrzenia programu artystycznego w wykonaniu młodzieży szkolnej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku, po którym wspólnie odśpiewano znane kolędy. Co warto zauważyć, uczestnicy podkreślali serdeczną, wręcz rodzinną atmosferę.
Starosta Drawski oraz Przewodniczący Rady Powiatu Drawskiego serdecznie dziękują wszystkim gościom za uczestnictwo!